Architectuur / Architecture

ARCHITECTURE - RIETVELD, G. Autograph letter signed, to Willem Sandberg. One page 21,6 x 13,8 cm on Rietveld's business letter paper, not dated. Gerrit Rietveld (1888-1964), Dutch Architect. Signed; Rietveld, Utrecht, (probably 1957). Closerly written interesting letter to his friend Willem Sandberg (1897-1984) director of the Stedelijk Musem (1945-1964) Amsterdam. - Complimentary letter on occasion of Sandberg's (sixtieth?) birthday, as may be concluded from the text:'Beste Sandberg ik wou, dat we beiden veertig werden, dan zouden we nog veel, waar naar we verlangen zien gebeuren'. [Ordernr.: 24377 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1200,00

ARCHITECTURE - TIELKEMEIJER, G.M. De vijf bouworden naar Vignola. Kartonnen hoes met 5 afbeeldingen van de steen gedrukt en gemonteerd op karton, met de bouworden van Jocopo Barozzi Vignola, a. Ionische, b. zamengestelde, c. Corinthische, d. Toskaansche en e. Dorische stijl. Formaat 32,5 x 10 cm. Uitgegeven te Amsterdam bij G.W. Tielkemeijer ca 1865. Jacopo Barozzi, later Vignola genoemd naar zijn geboorteplaats, was actief in Bologna tot hij zich in 1549 in Rome vestigde. Al vanaf het midden van de eeuw behoorde hij tot de belangrijkste architecten in deze stad. Hij werkte onder meer als assistent van Michelangelo. Na de dood van Michelangelo, in 1564, kreeg hij de leiding over de bouw van de Sint-Pieter. Deze maniëristische architect bouwde meerdere profane gebouwen. Hoogtepunten in deze categorie zijn het Palazzo Farnese in Caprarola (1547-1559) en de Villa di Papa Giulio III (1551-1555) in Rome.Het hoesje is beschadigd en gevlekt maar toch bijzonder dat het de tand des tijds heeft doorstaan. [Ordernr.: 24376 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 225,00

ARENDZEN, G. EN J.J. VRIEND. Bouwkunde door G. Arendzen architect en J.J. Vriend Leeraar M.O. aan de Industrieschool van de Mij. v.d. Werkendam stand - Amsterdam. Met een voorwoord van B.J. Ouëdag, architect B.N.A. Deel 1, hand- en studieboek voor den Bouwkundige en den Timmerman. [en] Deel 2, hand- en studieboek voor den Bouwkundige en den Metselaar. Amsterdam, Kosmos, (ca. 1930). Twee delen. 4to. Oorspronkelijk linnen banden met opdruk, bandontwerp J. Vriend. Het eerste deel heeft 738 figuren en twee uitslaande platen (1 tabel), het tweede deel 867 figuren. XVI, 573, (3); VIII, 558, (2), IX-XIV, (1) pp. ¶ Het eerste deel is gebonden, het tweede is in losse afleveringen. Met een handtekening en stempel van twee Architecten op de titel en schutbladen. [Ordernr.: 26252 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 40,00

BERQUIN, JAQUES. Architectura of wiskunstige verhandeling, om de voornaamste eigenschappen der burgerlyke bouwkonst betrekkelyk te maaken tot de vyf bouw-orders; als meede grondregels tot alle soorten van bouwigen van 's lands werken, hoe dezelve op eene wiskunstige wyze konnen en dienen aangelegt te worden, en hoe die volgens eene evenredigheid met de minst mogelyke hoeveelheid materiaalen moeten gemaakt en versterkt worden, om zoo veel mogelyk van gebreeken bevryd en voor kundigen onberispelyk te zyn, voor alle liefhebbers, welke hunne oeffeningen trachten voort te zetten, om de voornaamste ontdekkingen verder na te spooren, en reeds betoogde waarheeden in de Architectuur te bevestigen. Eerste (-Tweede) Deel. Amsterdam, Johannes Cóvens en Zoon. Met privilegie van de Edele Groot Mogende Heeren Staaten van Holland en West-Friesland. 1789-1790. Smal folio. 2 parts in 1 volume. Contemporary blindst. (later coloured) calf with brown label, 2 identical engraved printer's vignettes by S.L. Matthys and 22 folding engraved plates. (24),59,(1); (8),95,(3) pp. ¶ Bierens de Haan 295. The rare first and only edition. Printed on verso of both title-pages: "Dit werk is in haar geheel, op eigen kosten van den Autheur, uitgevoerd." Rare work on 18th century Dutch architecture of private houses, bridges, sluices etc. A few leaves waterstained in blank margin, otherwise fine copy. [Ordernr.: 26348 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

BOSSE, A. Algemeene Manier van de Hr. Desargues, Tot de practijck der Perspectiven, gelijck tot die der Meet-Kunde, met de kleine Voet-maat, Mitsgaders Der plaatsen, en proportien van de stercke en flaauwe Rakingen, of Kleuren. By-een-gevoeght door Abraham Bosse, En uyt het Frans vertaalt van J. Bara; [en] Algemeen Middel tot de Pracktijck der Doorzight-Kunde op Tafereelen, Of Regel-lose buytengedaenten. Mitsgaders ... bezonderheden, nopende dees kunst, en die der Plaet-snijdingh. (Beide:) Amsterdam, Dancker Danckertsz, 1664. Twee delen in een band. Klein 8vo. Perkament. Met twee frontispieces, twee gegraveerde titels met een vignette in houtsnede en 188 (twee uitsl.) afbeeldingen. (8),288; (2),64 pp. ¶ Bierens de Haan 522-523. Afbeelding 151 en 156 dubbel. Abraham Bosse was de eerste Professor of perspective aan de Koniklijke Academie of Wetenschap in Parijs. De eerste Nederlandse uitgave. - Enkele gravures gevlekt, van een van de uitslaande prenten is de rechterzijde beschadigd. Zeldzaam. [Ordernr.: 26442 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

CÉSAR DALY, M. L'Architecture privée au XIXe siecle. (Première série) Nouvelles Maisons de Paris et des environs par M. César Daly. Architecte du Gouvernement. Directeur-fondateur de la Revue générale de l' Arrchitecture et des Travaux publies... Ouvrage dédié A.M. le Baron Hausmann, Sénateur, préfet de la Seine... Tome deuxiéme du vol. prem. - Maison a loyer. / Tome troisième (second volume) - Villas suburbaines. Paris, Libraire Générale de L' Architecture et des travaux publics Ducher et Cie. Libraires - Editeurs, 6, Rue Sorbonne, 1870. Twee delen. / Deux volumes. Folio. Half leer, ruggen verguld. Ieder deel heeft 1 pagina tekst, une " Table des Planches" Het eerste deel heeft 104 pagina-grote gravures en vier dubbelbladige gravures, het tweede deel heeft 74 pagina-grote gravures en drie dubbelbladige gravures, gegraveerd door o.a. Bonafoux, A. Bordet, Boulay, C. Bury, Chappuis, Durond, J. de Garron, Gibert, Lebel, Martel, Félix Penel, E. Pérot en Tavenier. ¶ Goed exemplaar, deel drie (tweede) is de rug iets gebroken en één gravure gevlekt. [Ordernr.: 26249 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1500,00

DIDEROT, D. & J. D'ALEMBERT. Meuisier en Batimens, contenant trente-huit planches. [en] (Deuxième part). Charpenterie, contenant soixante-dix planches, dont trente-six simples, & dix-sept doubles. (Paris, ca 1760-1770). Folio. Half linnen met gemarmerde platten. In het eerste deel 16 pp tekst en 38 pagina-grote gravures betreffende houtconstructies, profielen, deuren, luiken, gereedschap en diverse uitgewerkte tekeningen. Het tweede deel heeft 11 pp tekst en 53 gravures waarvan 17 uitslaande gravures, aangaande constructies voor de bouw, kapconstructies, houten constructies voor waterwerken, heimachines, een schipbrug, etc., alle gegraveerd door Bernard naar tekeningen van Gonssier en Lucotte. ¶ Denis Diderot (Langres, 1713 - Parijs, 1784). Jean d' Alembert (Parijs, 1717 - Parijs, 1783). [Ordernr.: 26238 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 950,00

GOEREE, W. d'Algemeene Bouwkunde, Volgens d'Antyke en Hedendaagse Manier, door een beknopte Inleiding afgeschetst, en van veel onvoegsame verbasteringen ontswagteld; In desen laatsten druk vermeerderd met een Voorberigt tegens den brief van de geleerden Hr. Johannes Henrikus Koccejus, agter 't Hoogste Goed der Spinosisten, door den Hr. F. Burmannus uitgegeven. Amsterdam, Andries van Damme, Boekverkoper op 't Rokkin bezyden de Beurs 1705. 2 parts in 1. Contemporary marbled calf, raised bands with dark green morocco label, covers gilt with central ornement, richly gilt ribbed spine, marbled entpapers and blue and red marbled edges. With engraved frontispiece by J. v. M., in a prize binding of the "Drawing Academy Bindery" of Middelburg, nice engraving on the title. 165, 204 pp. ¶ Storm van Leeuwen, Bookbinding 4.2.14. The binding lacks the green morocco inlays on both covers, but the texts 'Vernuft en Vlyt and date 25-08-1795' are still visible. also without the wax-seal inside frontcover (covered with ex libris). Very good copy. [Ordernr.: 1107 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 875,00

GUGEL, EUGEN EN J.H.W. LELIMAN. Geschiedenis van de Bouwstijlen in de Hoofdtijdperken der Architectuur. Derde, door den schrijver geheel herziene en bijgewerkte druk. Gevolgd door een hoofdstuk over de geschiedenis der Bouwkunst gedurende de laatste twintig jaren, door J.H.W. Leliman. Rotterdam, D. Bolle, (1902). 4to. Oorspronkelijk leren band met vergulde rug. Met 1100 afbeeldingen in de tekst en 44 paginagrote afbeeldingen. XIII, 916 pp. ¶ Met een handtekening (Architect G.W. van der Beld) op het schutblad. Prachtig standaardwerk. Bovenzijde rug licht beschadigd. [Ordernr.: 26251 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

HAMMERTON, J. A. EN W. J. ANKERSMIT Wonderen der oudheid. Onder toezicht van Dr. P.A.A. Boester Lector aan de Universiteit te Leiden. Amsterdam, Elsevier 1925. Drie delen. 4to. Rood linnen banden met goudopdruk. Rijk geïllustreerd met vele foto's. (6),320; (5),320; (4),312 pp. ¶ Bandontwerp van Anton van der Valk (1884-1975), Nederlands cartoonist, kunstschilder en boekbandontwerper, gebruikte het pseudoniem Ton van Tast. Met bijna 1200 afbeeldingen en foto's. Prachtige exemplaren. [Ordernr.: 26262 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 50,00

HEUSDEN, L. VAN. - L. van Heusden's handleiding tot de Burgelijke Bouwkunde, herzien door F. Lz. Berghuis, Directeur van de Ambachtsschool en van de Gemeentelijke Avodschool voor Handwerkslieden te Arnhem. Achtste, vermeerderde druk. Leiden, A.W. Sijthoff (1894). 8vo. Half linnen met vergulde rug. Met 230 afbeeldingen (1 uitsl). XII, 332 pp. ¶ Op de titel een stempel van Architect GW van de Beld. Mooi en gaaf exemplaar. [Ordernr.: 26254 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 120,00

HOSSFELD, O. Stadt- und Landkirchen mit anhang: Kirchenausstatung. Dritte auflage durchgesehen und erweitert. Berlin, Verlag von Wilhelm Ernst & sohn, 1911. 4to. Linnen met goudopdruk. Met een afbeelding op de titel en 376 afbeeldingen in de tekst. 332 pp. ¶ Nett und sauberes exemplare, met een stempel op de titel. [Ordernr.: 26261 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 40,00

KRAYENHOFF, CORNELIS JOHANNES. De Aloude Metzelwerken vergeleken tegen de Hedendaagsche, of Vertoog waarom de zwaare Muuren, van deesen tyd, kragteloos, en bouvallig zyn, in tegenoverstelling van die der Ouden.'s Gravenhage, Johannes Gaillard, Boekverkoper in de Veenestraat, 1775. Bound with; Proefkundige beschouwingen van den Aart, Hoedanigheid, en Sterkte van het Timmer-Hout, Waarin aangetoond wordt, dat men, door goede behandeling, het Timmerhout, zoo voor Schepen, Krygs- en Burgerlyke Gebouwen, als voorvMagazyns en Artillery goederen, beter, sterker, en bestediger maaken kan. 's Gravenhage, Johannes Gaillard, Boekverkoper in de Veenestraat, 1775.Tweede druk. Half calf over marbled boards, with morocco label, spines gilt, extremities little worn. With 2 engraved dedications and 2 plates (1 folding). 83 pp; 86 pp. ¶ Schoon exemplaar. Zeldzaam. [Ordernr.: 7618 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1250,00

LAURENT, MARCEL EN WILLEM VAN DER PLUIJM. - De Meesterwerken der Beeldhouwkunst en der Bouwkunst uit den vroegste tot in deze tijd. Bijgewerkt door Willem van der Pluym. Amsterdam, Elsevier, 1933. 4to. Oorspronkelijk blauw linnen band met goudopdruk. Met 363 grote en kleinere illustraties naar foto's en 13 buitentekstplaten in kleuren of in tint. 410, (5) pp. ¶ Rug verkleurd, goed exemplaar. [Ordernr.: 26257 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 20,00

LELIMAN, I. H. Album. Verzameling van Bouwkundige schetsen. Amsterdam, C.L. Brinkman 1862-1866. Drie delen in één band. Groot folio. Half leer. Met drie gelithograveerde titels in kleur. In ieder deel 30 platen en (6) pp. tekst. Totaal 90 gelithograveerde en getoonde platen waarvan ca.15 in meerdere kleuren gedrukt. ¶ Belangrijk Architectonisch werk uit de tweede helft van de 19e eeuw met medewerking van P.J.H. Cuypers, S.A. van Lunteren, J. W. Maris, J.F. Metzelaar e.a. Met 1 extra plaat. Boven- en onderzijde rug beschadigd. Enkele platen hebben waterschade, verschillende bladzijden gevlekt. Zeldzaam werk. [Ordernr.: 26243 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 2250,00

MAYEUX, HENRI. La Composition Décorative. Texte et dessins. Architecte du gouvernement, Professeur d' Art décoratif dans les écoles de la ville de Parris. Nouvelle édition revue et corrigée. Paris, Quantin (1885). Klein 8vo. Oorspronkelijk blauw linnen bandje met blindstempeling en goudopdruk. Met 215 afbeeldingen in de tekst. 318 pp. ¶ Opdracht exemplaar " Souvenir van den bouw van het perceel Kalverstraat no. 200 (nu Hennes & Mauritz) aangeboden aan den tekenaar C.J. Covens door ..... " (handtekening niet leesbaar). Papier licht gevlekt, maar wel een goed en curieus exemplaar. [Ordernr.: 26263 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 65,00

MEIER, HENRY. Biographien neuzeitlichen Bauschaffens "So baut man heute" an der Ruhr. Herausgegeben und bearbeitet... Rheydt - Düsseldorf-Rath, W. Flören K.G. 1960. 4to. Mit zahlreichen abbildungen im text und tafeln. Ca 650 pp. ¶ Unterseite wässerschaden (bißchen). [Ordernr.: 26256 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 40,00

MERINSKY, J. K. Handbuch der Gebäudelehre (profanbau). Leipzig und Wien. Franz Deuticke 1934. 4to. (Hardcover) Oorspronkelijk groen linnen, VIII, 784 pp. ¶ Band licht gevlekt. [Ordernr.: 26255 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 20,00

NOORLANDER, WILLEM. - Architectuur. Wed. Ahrend & Zoon's uitg. Mij. Amsterdam, (1920). Folio oblong. Linnen portefeuille met goudopdruk. Ontwerpen van Willem Noorlander. Met 60 afbeeldingen in Heliotypie en foto-lithografie gedrukt bij van Leer te Amsterdam. ¶ Keurig schoon en gaaf exemplaar. [Ordernr.: 26244 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 180,00

POST, P. Het Stadhuys van Maastrigt. Dese Afbeeldinge van het Stadhuys van Maastricht werd met alle schuldige Eerbiedigheyd opgedragen aende Edele, Aghtbare, Wyse, Voosienige, Heeren, De Heeren Hooghschouten, Burgemeesteren, Schepenen ende Raden der Stad Maastricht; Door hare Ed: Achtb; ootmoedigen dienaer ende Inventeur van het bovengemelde Ghebouw P. Post. Gewesene ende noch tegenwoordighen Architect van de Doorluchtige Heeren Princen van Orange. / Le Portraict de la Maison de Ville de Maastricht, dedie en toute humilité et reverence aux Nobles, Venerables, Sages, Prudents Messieurs, Messieurs les Haults Escoutets, Bourgemaistres, Eschevins et Conseilliers de la Ville de Maastricht, Par leurs treshumble serviteur l' inventeur du batiment sus dict P. Post. ayant esté et estant encore presentement l' Architect des Illustres Seigneurs les Princes d' Orange. Gedruckt tot Amsterdam by F. de Witt in de Calverstraet aen den Dam in de Witte Pascaerdt. (1664). Folio. Modern half leer. Titelblad gegraveerd door Jan Mathys naar P. Post. Met vijf afbeeldingen van het huis, vier plattegronden (alle dubbelbladig) en 1 uitvouwbare afbeelding van een fries. ¶ Papier gebruind. Enkele marges gerepareerd. Zeldzaam! [Ordernr.: 26340 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1875,00

REVOIL, HENRY. Architecture Romane du Midi de la France. Dessinée, mesurée et décrite par Henry Revoil, Architecte du gouvernement attaché a la commission des monuments historiques, membre N. R. du comité des travaux historiques, membre honoraire et correspondant de l' institut royal des architectes Britanniques et de plusieurs sociètés savantes. Paris Vve A. Morel & Cie, Lbraires-Éditeurs, 1873. Drie delen. / Trois volumes. Folio. Oorspronkelijk half leer, ruggen verguld. Het eerste deel heeft 66 gravures. De gravures zijn door verschillende graveurs gestoken o.a. Bonafoux, A. Bordet, Ch. Bury, A. Chappuis, A. Guillaumot, E. Lebel, Felix en J. Penel, Perot, C.L. Sauvageot, Sellier, A. Soudain, J. Sulpis, Tavenier naar tekeningen van H. Revoil en 50, (2) pp. tekst. De Appendix heeft XXVI pp. tekst en zeven getinte litho's. - Deel twee heeft 67 (tel 65) gravures, inclusief één uitslaande, deze telt voor drie en 66, (2) pp. tekst. - Deel drie heeft 79 (tel 74) gravures inclusief zes in kleur, vijf tellen dubbel, en 39, (3) pp. tekst. ¶ Gebonden bij de " Boekbinderij van G. Oostenbroek & Zn. Haarlem. Deel één onderzijde scharnier 15 cm gebroken. Mooie complete set. [Ordernr.: 26250 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 875,00

SCHEULT, F.L. Recuel d' Architecture Dessinée et Mesurée en Italie. Architecte a Nantes. Contenant un choix de plus de 120 façades de maisons de ville et de campagne, façades de couvents, d' églises, de théatres, fabriques pittoresques, auberges, écuries, salles sépucrales, tombeaux, sarcophages, monuments d'architecture et de sculpture pour la décoration des jardins et des intérieurs de cours, une collection d'environ 200 motifs d'ornements antiques et modernes, comme vases, cassolettes, candelabres, lampes, autels, colonnes milliaires, termes, obélisques, frises, médaillons, corniches, chapitaux, consoles, tuiles, cariatides, mascarons, bas-reliefs, Arabesques, etc., etc. Paris, Chez Bance Ainé, Éditeur D'Ouvrages sur L'Architecture, La Sculpture et le décor... Imprimerie de Ducessois, 1840. Folio. Half leer met gemarmerde platten. (4) pp. tekst en 72 paginagrote afbeeldingen. ¶ Rug beschadigd, platten geschaafd, de achterste 10 bladen beschadigd door inktvlekken onder in de marge maar toch een aardig exemplaar. [Ordernr.: 26236 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 300,00


THIOLLET & H. ROUX. Nouveau Recueil De Menuiserie et de Décorations Intérieurs et Extérieures comme Intérieurs d'Appartements, salles de bals et de concerts, foyers de théatres, intérieurs et extérieurs de boutiques, cafés, restaurants, bazars, galeries marchandes, etc., etc.; Décorations de fétes et cérémonie civiles et religieuses, etc., etc. Un choix de grosse meuisserie et de Charpenterie légère combinées avec le Fer, et divers objets introduits depuis peu dans les Jardins et autres rendez-vous publics, tels que Urinoirs, Guérites ornées, Tentes pour la lecture, etc., etc. Le tout levé, dessinéet gravé par Thiollet et H. Roux. Paris, Bance Ainé, 1837. Folio. Half linnen met marmer op de platten. Gelithograveerde voortitel. Met een vignet op de titel, 72 paginagrote gegraveerde en gelithograveerde afbeeldingen. (4), 12, (2) pp. ¶ Compleet en schoon exemplaar. [Ordernr.: 26237 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 1000,00

TIMMERMAN, W.C. Bouwkundig Woordenboek, of verzameling van verklaringen van Bouwkundige benamingen. Alphabetisch gerangschikt, ten dienste van eerstbeginnende in de Bouwkunst. Breda, Broese & Comp. 1835. 8vo. Oorspronkelijke karton met opdruk. Met vier uitslaande platen. (2), 5, 80 pp. ¶ Rug en enkele bladzijde beschadigd, voorplat los. Boekhandels plakker "Van Benthem & Jutting". [Ordernr.: 26266 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 75,00

WARNSINCK, IS., J.C. DE LEEUW EN N.S. CALISCH. Bouwkundige Bijdragen uitgegeven door de Maatschappij: tot Bevordering der Bouwkunst. Vijfde Jaargang. Amsterdam, L. van Bakkenes, 1849. 4to. Oorspronkelijk half linnen. Met gelithograveerde titel en 20 (16 uitsl.) gelithograveerde platen en kaarten en div. illustraties in de tekst. Met 374 kolomen = 187 pp. ¶ Plaat I en II gaan over de Lieve Vrouwen kerk te Breda. Plaat III, Brug over de Delfthavensche Schie ten dienste van de ijzeren spoorweg van Amsterdam naar Rotterdam. Plaat IV en V is een kaart van den polder Waard en Groet gelegen in de Zuiderzee bij de Wieringerwaard. Plaat VI, Afbeelding van de watermolens van de Waard en Groetgronden. / Het landhuis Lindenheuvel. / Stal voor de paarden in Leeuwarden / Het stellen van bliksemaflijders. / Magazijn voor de kavallerie te Deventer. / enz. Band ernstig beschadigd, plaat twee heeft waterschade. [Ordernr.: 8093 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 175,00

WATTJES, PROF. J.G. Berekening van Bouwconstructies. Hand- en leerboek voor practijk en onderwijs ten dienste van architecten, opzichters en teekenaars en studerenden voor bouwkundige examens. Eerste deel, eenvoudige constructies. Tweede deel, meer ingewikkelde constructies, statisch- onbepaalde en ruimtelijke constructies, grond- en waterdruk, bewegelijke lasten, wringing en gewapend beton. Amsterdam, Kosmos, 1927 - 1929. Twee delen. 4to. Oorspronkelijk linnen met vergulde letters. Geïllustreerd. Met 1 uitslaande plaat. XX, 435; XX, 443 pp. ¶ Net exemplaar. [Ordernr.: 26253 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 40,00

WEICHARDT, C. Pompeij vor der zerstoerung. Reconstrvctionen der Tempel und ihrer umgebung, entworfen und ausgefuehrt von .... Architekt. Das werk enthaelt: zwoelf foliotafeln nach aqvarellen in lichtdrvck. Fernereinhvndertvndfvenfzig textillvstrationen in zinko- vnd avtotypie, Darstellend kleinere reconstrvctionen, grunrisse, ruinen und einzelfundstuecke der Tempel, sowie kopfleisten und schlussvignetten. Commissionsverlag von K.F. Koehler in Leipzig (1897). Folio. Oorspronkelijke blauw linnen band met opdruk 12 afleveringen in 1 band. Met 12 grote ( 4 dubbelbladige) afbeeldingen en 161 tekst illustraties. (6), 128 pp. ¶ Band beschadigd, tekst en platen gedeeltelijk los in de band. Prachtig en interessant werk op zwaar papier gedrukt. Enkele bladzijden licht gevlekt. Verzendkosten € 10,- binnen Nederland. [Ordernr.: 26241 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 100,00

ZUIDERHOEK, D. De bouwkunst van het kleine landhuis. 30 ontwerpen door D. Zuiderhoek stadsarchitect van Amersfoort. Amsterdam, N.V. Wed. J. Ahrend & Zoon 1947. Folio. Half linnen. Portefeuille met 45 platen en een tekstdeel. 32 pp. ¶ Band licht geschaafd, inhoud perfect. [Ordernr.: 26246 ]
Prijzen in EUROS (€).


€ 60,00



Terug naar boven


Antiquariaat Het Bisschopshof
Gespecialiseerd in oude boeken, kaarten en prenten / antieke boeken, antieke kaarten, antieke prenten, prent, kaart..
Specialized in old / rare books, maps and prints / antique books, antique maps, antique prints.

www.bisschopshof.nl , www.blaeu.nl , www.ilab.org , www.nvva.nl , www.imcos.org , www.antiqbook.com ,